G-32TQXPEBSS
Europa,  Francja,  Podróże

MONTMARTRE | NAJPIĘKNIEJSZA DZIELNICA PARYŻA

Moje ulubione miejsce w Paryżu to zdecydowanie Montmartre! Ta dzielnica, jak żadna inna oddaje klimat Paryża. Wszystko jest tam takie wyjątkowe, inne i określiłabym to słowami: „typowo paryskie”. Montmartre to dzielnica artystów, można się praktycznie przenieść w czasie i poczuć jak za czasów Picassa czy Van Gogha, napić się kawy w tym samym miejscu co oni i poczuć Paryż wszystkimi zmysłami!

W tym wpisie opowiem Ci, dlaczego tak pokochałam Montmartre i wymienię wszystkie punkty i insta spoty, które warto zobaczyć w tej dzielnicy. Dodam, że jeśli miałabym spędzić jeden dzień w Paryżu, wybrałabym właśnie Montmartre!

Montmartre, to jedna ze starszych dzielnic Paryża, wyglądem zdecydowanie różni się od całości. Jest to jedno z miejsc, które przetrwało wielką przebudowę Paryża w XIX wieku. Do tego czasu Paryż wyglądał zupełnie inaczej, Montmartre może dać nam tego namiastkę.

Więcej wpisów na temat Paryża znajdziesz TUTAJ.

Wąskie kręte uliczki, kolorowe domki.. Teraz w centrum Paryża możliwe jest tylko malowanie budynków na odcienie beżu. Dzielnica jest typowo artystyczną. To właśnie tu mieszkała cała bohema artystyczna. Znani artyści jak Picasso, van Gogh, Monet.. Mieszkał tu też Chopin. Teraz dzielnica praktycznie cała opanowana jest przez turystykę, mimo to, jest pięknie. Na głównym placyku Montmartre spotkasz lokalnych artystów malujących obrazy / portrety i poczujesz ten klimat dzielnicy.

Co zobaczyć w dzielnicy Montmartre?

  • Moulin Rouge
  • Katedra Sacré-Cœur
  • La Maison Rose
  • Le Consulat
  • Le Vrai Paris
  • Retro budka forograficzna
  • Stacja metra Lamarck Caulaincourt
  • Wall of love
  • Place du Tertre

Poniżej znajdziesz więcej informacji o poszczególnych miejscach.

Moulin Rouge

Zacznę od jednego z moich niespełnionych marzeń czyli kabaretu Moulin Rouge! Chyba nie muszę go przedstawiać!

Najsłynniejszy kabaret świata Moulin Rouge, (tłumaczenie: Czerwony Młyn) jest nierozerwalnie związany z Paryżem, jest jednym z jego symboli. Czy wiesz, że to właśnie tu narodził się kankan? Oczywiście jak to w Paryżu, na początku nie miał wielu zwolenników. Ciekawostką jest, że właśnie tu, odbył się też pierwszy striptiz na świecie! Kabaret rozpoczął działalność w 1889 roku i funkcjonuje do dziś. Bilet do Moulin Rouge to koszt od 89€ za spektakl, w cenę wliczone jest pół butelki markowego szampana.

Przy kolejnej wizycie w Paryżu, to będzie pierwsze miejsce, do którego pójdę! Do tej pory miałam okazję widzieć go tylko od zewnątrz. Polecam przyjść po zmroku, kiedy to światła podświetlają kabaret. Robi to o wiele większe wrażenie.

Adres: 82 Bd de Clichy, 75018 Paris, Francja

Bazylika Sacré-Cœur

Kolejne flagowe wręcz miejsce na mapie Paryża! Będąc na Montmartre nie sposób jej przegapić! W tlumaczeniu Sacré-Cœur oznacza Bazylika Najświętszego Serca Jezusowego. Bazylika Sacré-Cœur jest najwyżej położonym punktem Paryża, zbudowana jest na wzgórzu, stąd będziesz mieć także przepiękny widok na cały Paryż.

Zwiedzanie Bazyliki Sacre Coeur jest bezpłatne.
Zwiedzanie kopuły i krypty jest płatne, cena biletu wynosi 5€.
Najlepsze zdjęcie z widokiem na bazylikę zrobisz z lewej strony przy karuzeli.

La Maison Rose

Ta restauracja to chyba najbardziej instagramowe miejsce na całym Montmartre! Nie sposób przejść obok niej obojętnie. Dziesiątki osób ustawiają się w najbardziej wymyślnych kreacjach do zdjęcia przed restauracją. Ja się nie dziwię. Urocza różowa restauracja a w okół tyle zieleni! Ceny też wcale nie są tu takie zabójcze (ale niewątpliwie może być kolejka do stolików).

Adres: 2 Rue de l’Abreuvoir, 75018 Paris, Francja

Le Consulat

Tego miejsca nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Słynna restauracja Le Consulat, to właśnie tutaj chętnie swój czas spędzali Picasso, Monet czy van Gogh! Cofnij się w czasie i poczuj ten klimat!

Adres: Le Consulat, 18 Rue Norvins, 75018 Paris, Francja

Le Vrai Paris

Kolejną knajpką, którą polecam zobaczyć, chociażby z zewnątrz, jest Le Vrai Paris. Oddaje ona doskonale klimat tych wszystkich pięknych paryskich restauracji i kawiarni. Udekorowana z zewnątrz przepięknymi kwiatami przyciąga wzrok!

Adres: 33 Rue des Abbesses, 75018 Paris, Francja

Retro budka fotograficzna

Pewnie przeszłabym koło niej obojętnie, ale wyhaczyłam ją na instagramie i od razu skradła moje serce! Przepiękna budka fotograficzna w stylu retro! Gwarantuję, zrobisz tu pomysłowe zdjęcie!

Budkę znajdziesz przy ulicy: 53 Rue des Trois Frères.

Stacja metra Lamarck – Caulaincourt

Paryskie metro jest znane na całym świecie. Po pierwsze dlatego, że w tym momencie jest bezosobowe (nie ma tam kierowcy!)- metro jeździ samo. Po drugie dlatego, że jest jednym z najstarszych na świecie. Ja muszę powiedzieć, że bardzo spodobały mi się te urocze, stare znaki metra. Jedna z najpiękniejszych i najstarszych stacji metra w Paryżu, to właśnie stacja Lamarck – Caulaincourt. Polecam zobaczyć, zrobić można tu także super zdjęcia!

Wall of love

Ściana z napisami „kocham cię” w każdym języku świata! Nam się niestety nie udało zobaczyć, ale i tak polecam dalej. Nie jest to jakieś najpiękniejsze miejsce, ale warte zobaczenia!

Adres: Wall of Love, Square Jehan Rictus, Pl. des Abbesses, 75018 Paris, Francja

Place du Tertre

Jest to główny placyk zlokalizowany w centrum Montmartre. To właśnie tutaj znajdziesz lokalnych artystów, którzy siedzą i malują obrazy. Możesz kupić tu nie tylko obrazy z widokami Paryża (niektóre są naprawdę przepiękne!), jest tu mnóstwo artystów, którzy chętnie namalują portret i Tobie! Ogólnie polecam zobaczyć, pokręcić się a później usiąść w jednej z wielu kawiarni czy restauracji (przy okazji polecam zjeść tu mule, dostępne są na każdym kroku!) i poprostu po obserwować życie Paryża!

Podsumowując

Tak jak widzisz, Montmartre jest pełne przepięknych miejsc. Różni się też zdecydowanie od głównego centrum Paryża. Nie jest takie wyniosłe, eleganckie. Raczej określiłabym je jako urocze i z klimatem. Będąc w Paryżu nie przegap tej dzielnicy!

Przy okazji pozostałe wpisy na temat Paryża znajdziesz tutaj:
JAK ZAKOCHAĆ SIĘ W PARYŻU, 10 RZECZY DO ZROBIENIA
8 NAJPIEKNIEJSZYCH MIEJSC Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ EIFFLA

Travelholiku

Zapisz się teraz, aby otrzymywać treści, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej niezapomnianymi!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *