G-32TQXPEBSS
Europa,  Francja,  Podróże

WIEŻA EIFFLA | 8 MIEJSC Z WIDOKIEM NA WIEŻĘ

Jadąc do Paryża oczywistym jest, że będziemy chcieli zobaczyć Wieżę Eiffla w jej najpiękniejszej okazałości! Wieża Eiffla to nieodłączny symbol Paryża! Koniecznie poszukaj najładniejszych spotów z widokiem na nią! Już dziś mogę podpowiedzieć Ci kilka miejsc!

Wieża Eiffla to chyba jedna z najbardziej rozpoznawalnych budowli na świecie! Oczywistym jest, że przy okazji odwiedzin Paryża, będziemy chcieli zobaczyć też i ją.

Co ciekawe, budowę zainicjowano przy okazji Wielkiej Wystawy Światowej, która miała upamiętniać 100 rocznicę Rewolucji Francuskiej. Całkowicie postawiona została w 1889 roku. Wcale nie było tak, że spodobała się ona od razu wszystkim. Było dużo sceptycznych głosów, mieszkańcy nie byli zadowoleni. Początkowy plan był taki, że po upływie 20 lat, Eiffla miała zniknąć. Na szczęście została z nami i przypadkowo stała się nieodłącznym symbolem tego miasta! Z ciekawostek, Eiffla ma 324 metry, waży ponad 10 tysięcy ton! Wieża utrzymała też status najwyższej budowli świata aż do roku 1929!

W tym wpisie zdradzę Ci najpiękniejsze miejsca z widokiem na Wieżę Eiffla. Znajdziesz tu najsłynniejsze instagramowe miejsca jak i najpiękniejsze punkty widokowe z Wieżą Eiffla w tle.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, co jeszcze warto zobaczyć przy okazji wizyty w Paryżu, zapraszam do posta: JAK ZAKOCHAĆ SIĘ W PARYŻU, 10 RZECZY DO ZROBIENIA. i MONTMARTRE | NAJPIĘKNIEJSZA DZIELNICA PARYŻA.

Punkty widokowe, które opisałam w tym wpisie:

 • Trocadéro
 • Pola Marsowe – Champ de Mars
 • Rue de l’Université
 • Pont d’Iéna i Place de Varsovie
 • Most Aleksandra III – Pont Alexandre III.

Ponadto moje ulubione punkty widokowe z Wieżą Eiffla w tle:

 • Łuk Triumfalny
 • Wieżowiec Montparnasse
 • Widok z wieży Eiffla
Plac Warszawy 2016

Trocadéro

Trocadéro to chyba najpopularniejszy plac oferujący widok na Wieżę Eiffla! Stąd zobaczyć można ją naprawdę bardzo dokładnie. Plac Trocadéro to nie tylko punkt widokowy, miejsce to, to prawdziwy kompleks. Składa się z ogrodów, pałacu, muzeum.. Jest nawet fontanna! Zjeść tu możesz przepyszne naleśniki z widokiem na Wieżę Eiffla!

Plac Trocadéro słynie z ogromnej ilości turystów. Znajduje się na przeciwko Wieży Eiffla, po drugiej stronie Sekwany. Z najwyższego punktu widać wieżę idealnie. Polecam przyjść tu jak najwcześniej, kiedy nie ma aż tak wielu ludzi.

Uwaga! Teraz trwają tam prace remontowe! Plac jest pozastawiany i nie ma aż tak pięknych widoków. Prace muszą skończyć się przed Olimpiadą w Paryżu w 2024. Drugie zdjęcie to: po lewej Trocadéro w 2016 w całej okazałości i 2021- Trocadéro w remoncie. Niewielki kawałek na zdjęcie można znaleźć.

Champ de Mars – Pola Marsowe

Kup wino, trochę jedzonka i idź pod wieżę Eiffla na Pola Marsowe zrobić piknik! Uwierz mi, to synonim Paryża i piękne uwieńczenie pobytu tam! Szczególnie polecam wybrać się tu wieczorem, przy zachodzie słońca. Kiedy słońce już zajdzie, zrobi się jeszcze lepiej! Oświetlona Wieża Eiffla robi jeszcze większe wrażenie, co godzinę odbywają się pokazy światełek na wieży! Wygląda to naprawdę magicznie, całość nie trwa długo, więc delektuj się!

Z ciekawostek:

 • To chyba najpopularniejsze miejsce na oświadczyny, będąc tam 2h byłyśmy świadkami 2 oświadczyn.
 • Najbliższy market znajduje się jakieś 10 minut drogi od Pól Marsowych.
 • Na miejscu możesz kupić crepsy i inne przekąski.
 • Chodzą też panowie, którzy sprzedają wina. Ogólnie najpierw krzyczą sobie po 25€ za butelkę, ale koniec końców sprzedadzą nawet za 7!
 • Co ciekawe, oświetlenie wieży Eiffla ma prawa autorskie i nie można go upubliczniać (chodzi głównie o profesionalnych fotografów itp).

Rue de l’Université

Najpiękniejsza i jakże uwielbiana przez wszystkich instagramerów i blogerów uliczka! Co ją wyróżnia? Idealny widok na Wieżę Eiffla! Zamieszkać przy tej ulicy to jak wygrana na loterii! Bardzo polecam tu przyjść.

Jak znaleźć to miejsce? Wpisz w nawigację Rue de l’Université, uliczka znajduje się nieopodal Pól Marsowych.

Pont d’Iéna i Place de Varsovie

Przepiękny widok znajdziesz też z drugiej strony Sekwany, na samym moście Pont d’Iéna jest zawsze sporo ludzi, więc polecam przyjść tu z samego rana. Choć po drugiej stronie mostu, jak się odbije trochę w prawo czy w lewo, znaleźć można trochę spokojniejsze miejsce, bez tłumów.

Zaraz obok znajduje się słynny Place de Varsovie (Plac Warszawy), stąd widok jest niezapomniany. Klimatu dodaje też piękna, stara karuzela. Pamiętam, że w 2016 ten widok był moim ulubionym. Teraz (2021) niestety trwają tu remonty i pracę budowlane.

Pewnie zastanawiasz się skąd ta nazwa? Nazwa została nadana w 1928 roku. Przy okazji wystawy światowej, Polska właśnie tu, miała swoje miejsce i powstał tu pawilon polski.  

Pont Alexandre III – Most Aleksandra III

Bardzo piękny widok na Eiffla będziesz mieć też z Mostu Aleksandra III. Most jest trochę oddalony, ale widok jest piękny. Wybudowany także z okazji Wielkiej Wystawy Światowej.

Most nawiązuje do przymierza francusko-rosyjskiego. Na moście umieszczone są godła Francji i Rosji. Ogólnie most jest naprawdę bardzo ładnie zbudowany, polecam zobaczyć.

Łuk Triumfalny

Dochodząc do Łuku Triumfalnego, zdecydowanie polecam wejść do środka. Oprócz pięknego widoku na Paryż (mój ulubiony punkt widokowy), we wstęp wliczone jest wejście do muzeum.

Łuk Triumfalny w Paryżu to jedna z najsławniejszych budowli tego typu na świecie, został zbudowany na polecenie Napoleona, ten niestety nie zobaczył kompletnego dzieła za swojego życia bo zmarł zanim Łuk został ukończony.

Wstęp na Łuk kosztuje 13€, myślę, że godzina wystarczy na zwiedzenie. Tak jak w przypadku Luwru i innych atrakcji Paryża, wstęp do 26 roku życia jest bezpłatny. Dodatkowo, od października do marca darmowy wstęp jest w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.

Montparnasse

Chcesz napić się wina / prosecco i przy tym rozkoszować się panoramą całego Paryża? Koniecznie zajrzyj do Montparnasse, a dokładnie na dach wieżowca, który udostępniony jest dla zwiedzających!

Jak wygląda wizyta w Montparnasse? Najpierw wchodzi się do wieżowca, jest kontrola i bramki (coś jak na lotnisku), należy przejść do windy, która zabierze Cię na ostatnie piętro! Tam znajduje się przeszklone pomieszczenie z panoramą na cały Paryż i kawiarnia. Można się napić kawy, zjeść coś drobnego, a później przejść na dach!

Na dachu czeka oczywiście przepiękny widok, stoliki, fotele.. Można się rozłożyć, podziwiać panoramę i delektować się chwilą! Warto wybrać się przed zachodem słońca. My byłyśmy w piątek wieczorem, był też DJ i zapowiadała się naprawdę fajna impreza! Czas na górze nie jest limitowany.

Co ciekawe..

 • Do 2009 (od 1972) był to najwyższy budynek Paryża.
 • Wejście kosztuje 15 euro dla osób dorosłych. Dla studentów / dzieci są zniżki.
 • Żeby nie stać w kolejce, warto kupić bilet online.
 • Na ten moment, aby wejść na punkt widokowy trzeba posiadać szczepienie / ważny test.

Widok z Wieży Eiffla

W sumie mój najmniej ulubiony punkt widokowy bo… Logicznie- z wieży nie widać wieży. A czym jest Paryż i widok na Paryż bez wieży Eiffla w tle? Tak czy inaczej, warto chociaż raz w życiu na nią wejść.

Jeśli chodzi o bilety, są przeróżne możliwości. Kilka pięter do wyboru. Winda, schody. Są to wszystko czynniki kształtujące cenę. Nie mniej jednak, ceny zaczynają się już nawet od 10€. Dokładne i zaktualizowane informacje znajdziesz zawsze na oficjalnej stronie wieży Eiffla.

Podsumowując, będąc w Paryżu nie sposób nie zobaczyć wieży! Polecam jednak patrzeć na nią przez inny pryzmat niż tylko „kupy żelaza” i dostrzec w niej to piękno! Po więcej wskazówek i tego co zobaczyć w Paryżu, zapraszam na post: JAK ZAKOCHAĆ SIĘ W PARYŻU, 10 RZECZY DO ZROBIENIA. i MONTMARTRE | NAJPIĘKNIEJSZA DZIELNICA PARYŻA.

Travelholiku

Zapisz się teraz, aby otrzymywać treści, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej niezapomnianymi!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *