G-32TQXPEBSS
Europa,  Madera,  Podróże,  Portugalia

EUROPEJSKIE HAWAJE | SEIXAL I OKOLICA | CO TAM ZOBACZYĆ?

Mówi się, że Madera przypomina Hawaje. Trudno się z tym nie zgodzić. Jest takie jedno, szczególne miejsce, które mi się właśnie z Hawajami bardzo skojarzyło. Czarna plaża, otaczające ją zielone wzgórza, klify i mnóstwo wodospadów. Ogromne wrażenie robią zwłaszcza te, które z wysokich klifów wpadają prosto do oceanu.

W dzisiejszym wpisie zabieram Was do Seixal. Miejscowości położonej na północnej stronie Madery. Słynie ona właśnie z takich egzotycznych widoków! Co zobaczyć w okolicy?

O tym jak zaplanować idealne wakacje na Maderze przeczytasz we wpisie: MADERA NA WŁASNĄ RĘKĘ | WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ + KOSZTORYS. A także inne wpisy z Madery i miejsca warte odwiedzenia znajdziesz tutaj: MADERA.

Miradouro do Veu da Noiva

Czyli „Welon panny młodej” właśnie tak nazywa się ten wodospad i punkt widokowy, który skierowany jest na niego.

Wodospad robi ogromne wrażenie, z góry obserwować można jak pięknie wpada do oceanu.

Miejsce to, znajduje się na samym początku miejscowości Seixal (od strony Sao Vicente). Żeby dojechać w to miejsce, wystarczy wpisać w nawigację jego nazwę. Przy punkcie widokowym znajduje się bezpłatny parking.

Podczas deszczowych miesięcy w samym miasteczku znajduje się kilka takich, lub podobnych wodospadów. W grudniu naliczyliśmy ich tam mnóstwo.

Praia do Seixal

Moim zdaniem- najpiękniejsza plaża na całej Maderze! Pocztówkowe widoki przypominające właśnie Hawaje!

Plaża znajduje się w samym centrum miasteczka, więc raczej nie będzie problemu z tym, że ktoś ją przeoczy.

Co wyróżnia plaże w Seixal?

Madera nie jest ogólnie destynacją gdzie plaże rozkładają na łopatki. Raczej są takie średnie.. Wyjątkiem jest ta w Seixal, w której się zakochałam! Czarny, drobny piasek, wysokie, zielone wzgórza otaczające ją i widok na wodospady wpadające wprost do oceanu. Podobno właśnie ta plaża, jest odzwierciedleniem tych na Hawajach!

I nie, czarny piasek nie brudzi, bo dostałam kilka takich pytań.. Czarny piasek to normalny piasek, tylko że czarny.

Piscinas Naturais do Seixal

Czyli naturalne baseny w Seixal. Baseny te są pochodzenia wulkanicznego, wypełnione krystalicznie czystą wodą, prosto z oceanu. Z basenów rozprzestrzenia się przepiękny widok. Dużo mniej popularne miejsce niż baseny położone w sąsiedniej miejscowości Porto Moniz.

Piscinas Naturais do Seixal znajdują się w pobliżu plaży Praia da Laje.

Wstęp jest tu bezpłatny, niestety nie ma ratowników, a zaplecze sanitarne nie jest w najlepszym stanie.

Adres: Sítio das Feiteiras, Seixal

Ilheus da Ribeira da Janela*

*Miejsce oznaczone gwiazdką bo znajduje się nie w samym Seixal.

Bardzo często fotografowane na Maderze miejsce. 3 ostre, wysokie skały, które wynurzają się prosto z oceanu. Jest to bardzo fotogeniczne miejsce. Wysokie skały, o które rozbijaja się ocean i plaża cała w czarnych, okrągłych kamieniach. Warto przyjechać tu choć na chwilę. Miejsce to wygląda przepięknie zarówno w słoneczny, jak i pochmurny dzień.

Jak dojechać?

Miejsce to znajduje się 7 kilometrów od Seixal. Pomiędzy Seixal a Porto Moniz, w Ribeira da Janela. Jadąc główną drogą, pomiędzy dwoma tunelami będzie zjazdbw stronę oceanu. Właśnie tam należy zjechać, na dole znajduje się duży parking gdzie można się zatrzymać.

To chyba takie najciekawsze punkty w Seixal i okolicy. Warto spędzić tutaj jakieś pół dnia! My właśnie tak zrobiliśmy, następnie udaliśmy się do Porto Moniz i słynnych wulkanicznych basenów, ale o tym w następnym wpisie.

O tym jak zaplanować idealne wakacje na Maderze przeczytasz we wpisie: MADERA NA WŁASNĄ RĘKĘ | WSZYSTKO CO MUSISZ WIEDZIEĆ + KOSZTORYS. A także inne wpisy z Madery i miejsca warte odwiedzenia znajdziesz tutaj: MADERA.

Travelholiku

Zapisz się teraz, aby otrzymywać treści, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej niezapomnianymi!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *