G-32TQXPEBSS
Europa,  Podróże,  Portugalia,  Portugalia kontynentalna

ALGARVE | LAGOS I OKOLICE | NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA

Kiedy na moich mediach społecznościowych zapytałam was o poradę, co jest takim must see będąc na południu Portugalii, co warto zobaczyć i czego nie można przegapić. Większość była zgodna. Ponad 90 procent osób poleciło mi Lagos, nie tylko jako bazę wypadową, ale też miejsce tętniące życiem i to z najpiękniejszymi plażami.

Tak jak opisałam w jednym z wcześniejszych wpisów: Lagos było naszą bazą wypadową. Zatrzymaliśmy się tam na 4 noce. Dlaczego padło na Lagos? Przede wszystkim lokalizacja. Bliskość pięknych plaż i zakątków, klimat miasteczka, życie nocne, „pyszne” restauracje. W dzisiejszym wpisie przedstawię wam najpiękniejsze punkty na mapie Lagos.

Praia do Camilo 

Tę plażę wszyscy polecali mi najbardziej, jako tę najpiękniejszą i najlepszą na całym wybrzeżu Algarve. Nie mogłam przegapić i oczywiście musiałam się tam udać. Do plaży prowadzi drewniana kładka i schody. Widok z góry- na otaczające plażę klify i skały wynurzające się z morza- robi ogromne wrażenie. To, co charakteryzuje jeszcze tę plażę, to przepiękną błękitna woda. Nigdzie w Portugalii nie spotkaliśmy się z takim odcieniem.

Minusem okazały się niestety tłumy plażowiczów. Nie było jak się przecisnąć pomiędzy nimi. Na plaży odbywały się sesje ślubne, instagramowe, mnóstwo rodzin z dziećmi.

O ile plaża jest cudowna, tak chyba najlepiej udać się tam z samego rana. 
My zrobiliśmy kilka zdjęć i uciekliśmy dalej, w poszukiwaniu spokojniejszego zakątka. 

Tip: warto udać się na spacer w prawo od strony schodków prowadzących na plażę. Wzdłuż klifów. Widoki są przepiękne. 

Praia de Dona Ana

Druga z najpopularniejszych plaż w Lagos. Od zawsze chyba konkuruje z wyżej wymienioną Praia da Camilo o miano tej lepszej i najpiękniejszej. Nie mogliśmy jej przegapić żeby wyrobić sobie własną opinię. Ta położona jest trochę bliżej  centrum miasta. Przy plaży znajduje się kilka ogromnych hoteli. Praia de Dona Ana tak samo, jak Praia do Camilo położona jest pomiędzy wysokimi klifami. Schodzi się na nią po schodkach. Złoty piasek, granatowy odcień oceanu, ogromne muszle na plaży. To właśnie na tej plaży zatrzymaliśmy się na dłużej żeby poplażować.


O ile mi spodobała się bardziej Praia do Camilo, tak na plażowanie wybraliśmy Praia de Dona Ana. Dlaczego? Mimo, że też było na niej dość sporo osób, można było znaleźć spokojny kącik tylko dla siebie.


Tip: wracając z plaży, po wejściu schodami na górę, należy kierować się w prawo, zaraz przy hotelu Edificio Montana, są schodki, które prowadzą do ścieżki wzdłuż klifów. Tam znajduje się też przepiękny mural przedstawiający flaminga. 

Lagos Roman Bridge 

Zdjęcia tego miejsca wiele razy widziałam na instagramie czy innych mediach społecznościowych. Muszę przyznać, że bardzo mi się spodobało i  zależało mi żeby je zlokalizować. Problem pojawił się, bo nie mogłam dowiedzieć się, jak się nazywa. Przeglądałam zdjęcia z Google maps, ale nie udało mi się zlokalizować. Już godziłam się z myślą, że nic z tego nie będzie. 


Całe szczęście, będąc na Praia de Dona Ana, postanowiłam przejść się wzdłuż plaży. Na końcu plaży, w oddali zobaczyłam właśnie ten most. Radość wielka. Już przynajmniej wiedziałam, w którą stronę się kierować. 
Tak szliśmy od zatoczki do zatoczki, było ich kilka i szukaliśmy mostu. Muszę przyznać, że po drodze mijaliśmy wiele bardzo małych i kameralnych plaż, które mogliśmy mieć tylko dla siebie. Trochę żałowałam, że spędziliśmy na Praia de Dona Ana tak dużo czasu i nie mieliśmy go więcej.


W końcu udało nam się zlokalizować plażę z Mostem Rzymskim! Całe szczęście bo już pomału traciłam nadzieję.


Tip: najlepiej kierować się w stronę restauracji „Mar Restaurante & Bar” i później skręcić w prawo, po schodkach na dół. Kiedy będziecie na dole na plaży, należy przejść przez wydrążone w skale przejście do kolejnej plaży. Na tej właśnie znajduje się Most Rzymski.

Ponta da Piedade

Ponta da Piedade – z polskiego oznacza to: Przylądek Miłosierdzia. Widoki bardzo typowe dla wybrzeża Algarve, czyli ogromne klify i skały wystające z oceanu, sięgające nawet 20 metrów. Pośród ogromnych formacji skalnych znajdują się dwie przepiękne plaże: Porto de Mos oraz Dona Ana. Możliwe jest zejście do nich po stromych schodach, lub popularniejsza wersja- wycieczka łódką lub kajakiem.


Żałuję, ale niestety do tego miejsca nie dotarliśmy. Było w planie, ale kiedy zobaczyłam Most Rzymski- można powiedzieć, że pobiegłam w jego stronę, ignorując wszystko inne. Ponta da Piedade znajduje się w przeciwną stronę. Będzie powód żeby wrócić do Algarve.

Ponta da Piedade: www.dicasdelisboa.com.br

Podsumowanie

Te miejsca to chyba takie top- topów na mapie Lagos. My poświęciliśmy na zwiedzanie Lagos (oprócz kilku wieczorów na mieście) jeden dzień. To wystarczyło nam na przejście wybrzeża od Praia do Camilo do centrum Lagos, z przerwą na (dość długie) plażowanie, zdjęcia i mnóstwo zachwytów. Spokojnie moglibyśmy zdążyć też zobaczyć Ponta da Piedade (gdybyśmy zaczęli od niego). Później przeszliśmy się spacerem wzdłuż portu i starego miasta Lagos. 


Mimo że Lagos jest miasteczkiem dość komercyjnym i turystycznym, wiele jest tu przepięknych zakątków. Oprócz tych głównych atrakcji, mnóstwo tu mniejszych, kameralnych plaż, na których będziecie sami. Cały dzień w Lagos wystarczy, ale jest to minimum. Wieczorem warto przejść się po starym mieście i zjeść coś w lokalnych restauracjach. Moje polecajki odnośnie restauracji i miejsca noclegowego w Lagos znajdziecie we wpisie: ALGARVE | WSKAZÓWKI I INFORMACJE |CO WARTO WIEDZIEĆ PRZED WYJAZDEM. A także inne wpisy z Portugalii: PORTUGALIA.

Travelholiku

Zapisz się teraz, aby otrzymywać treści, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej niezapomnianymi!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *