G-32TQXPEBSS
Ameryka Środkowa,  Barbados,  Podróże

ANIMAL FLOWER CAVE – BARBADOS

Wyobraź sobie… Pływasz w naturalnym basenie, w jakiejś jaskini na końcu świata i podziwiasz widoki. Wzburzone morze, fale rozbijające się o skały, w oddali widać klify… Brzmi jak marzenie. Animal Flower Cave to moim zdaniem jeden z punktów obowiązkowych, jeżeli planujecie swoje wakacje na tej karaibskiej wysepce. Bardzo wyjątkowe miejsce, samo doświadczenie czegoś takiego pozostanie w pamięci na zawsze jako coś wyjątkowego i szczególnego.

Jak dostać się do Animal Flower Cave?

Animal Flower Cave znajduje się na samej północy wyspy, zaraz obok punktu wyspy, najbardziej wysuniętego na północ. Tam wody Atlantyku i Morza Karaibskiego zderzają się ze sobą.

Najłatwiejszą drogą do tego miejsca będzie oczywiście podróż autem. Dla osób, które z jakiś względów nie zdecydowały się na wypożyczenie auta, możliwe jest dostanie się komunikacją publiczną.

Podróżując z południa wyspy należy dostać się do Oistisns, stąd wzdłuż wybrzeża kursuje bezpośredni autobus do Speightstown.

Ten sam autobus można złapać w Bridgetown.

Po dojechaniu do Speightstown autobus zatrzymuje się na dworcu autobusowym, gdzie kończy kurs. Stąd należy wsiąść do kolejnego autobusu. Jak wysiądziecie, szukajcie busa kierującego się na Conneltown, lub zapytajcie kogoś, który autobus jedzie w stronę jaskini, miejscowi są zawsze bardzo chętni do pomocy. Ja rekomenduje te mniejsze, prywatne busiki, zawiozą one was praktycznie pod samą jaskinie.

Przejazd kosztuje 3,50 BBD za każdy odcinek (1,75 USD).

Kiedy wysiądziecie z busa, kierowca wskaże Ci drogę. Następnie czeka Cię 10 minut spaceru do celu. Podsumowując, trasa jest bardzo orzyjemna.

Animal Flowers Cave

Nazwa „Animal Flower Cave” pochodzi od zawilców morskich znalezionych w basenach jaskini.

Jaskinie można zwiedzać codziennie od 9:00 rano do 17:00 popołudniu.

My biliśmy w jaskini praktycznie zaraz po otwarciu, pozwoliło nam to przewodnika mieć tylko dla nas samych. Uniknęliśmy tłumów i kolejek. W jaskini podczas pierwszych 30 minut zwiedzania byliśmy sami. Potem, kiedy weszliśmy pływać do naturalnego basenu zebrało się kilka innych osób. Kiedy natomiast koło 10 wyszliśmy z jaskini, na miejsce podjechało mnóstwo aut, autokarów.

Cena za zwiedzanie jaskini z przewodnikiem, od którego można dowiedzieć się kilku ciekawostek, zrobi kilka zdjęć to koszt 25,00 BBD za osobę. Nie ma żadnego limitu czasowego. Bilety należy nabyć w kasie na górze.

Udając się do jaskini, koniecznie weźcie stroje kąpielowe!

Wnętrze jaskini

Wnętrze jaskini jest bardzo różnorodne, jest kilka basenów, ale tylko w jednym z nich można się kąpać. W pozostałych jest to niebezpieczne, można trafić na jeżowce, pijawki, ostre dno, uformowane z koralowca. Tylko jeden basen jest uformowany w taki sposób, że pozwala na pływanie. Kolejna ciekawostka to fakt, że podczas sztormów cała ogromna jaskinia napełnia się wodą.

Słynna obecnie jaskinia pojawiła się w teledyskach piosenkarza Billy Ocean oraz w telenoweli „Bold and Beautiful”.

Po wyjściu z jaskini, na górze, znajduje się bar, w którym można napić się drinka, świeżo wyciskanego soku, zjeść coś w restauracji. Na miejscu obowiązuje zakaz spożywania własnego jedzenia czy napojów.

Następnie warto wybrać się na zwiedzanie okolicy, wysokie klify i punkt wyspy, najbardziej wysunięty na północ robią bardzo duże wrażenie.

W pobliżu znajduje się jeszcze jedna atrakcja godna uwagi. Ogromną dziura w ziemi, pod którą przepływa ocean i rozbija się o ściany, czasem woda wylewa się ponad powierzchnię. Aby się tam dostać, należy wyjść terenu Animal Flower Cavepo wyjściu kierować się w lewą stronę, w stronę klifów. My zrobiliśmy sobie w tym miejscu piknik, podczas tych kilkudziesięciu minut turystów było tylko kilku.

Ważne informacje:

  • Nie ma bezpośredniego autobusu z południa wyspy.
  • Najlepiej przyjść z samego rana, zaraz po otwarciu.
  • Bilet wstępu to 25,00 BBD.
  • Na terenie obiektu istnieje zakaz spożywania własnych posiłków.
  • W jaskini należy zachować szczególną ostrożność.

Travelholiku

Zapisz się teraz, aby otrzymywać treści, które uczynią Twoje podróże jeszcze bardziej niezapomnianymi!

We don’t spam! Read our privacy policy for more info.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *